Електронна версія«Довідника безбар’єрності»

Право знати: допомога особам, які опинилися у складних життєвих обставинах

/Files/images/lyutiy_2022/1448747073.jpg

Щороку в Україні збільшується кількість людей, які перебувають у складних життєвих обставинах, що призводить до низки негативних наслідків для них: зниження рівня та якості життя, збільшення випадків домашнього насильства, тощо.

Дуже важливо, щоб особи які не можуть самостійно подолати негативні життєві обставини, знали і розуміли, що вони мають цілу низку можливостей, гарантованих державою, для виходу зі скрути в залежності від конкретної життєвої ситуації.

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 № 587 «Про організацію надання соціальних послуг» визначено, щодо осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах,належать особи/сім’ї, які не можуть самостійно подолати негативний вплив обставин, зумовлених такими чинниками:

· похилий вік;

· часткова або повна втрата рухової активності, пам’яті;

· невиліковні хвороби, хвороби, що потребують тривалого лікування;

· психічні та поведінкові розлади, у тому числі пов’язані із вживанням психоактивних речовин;

· інвалідність; бездомність;

· безробіття;

· малозабезпеченість;

· поведінкові розлади у дітей через розлучення батьків;

· ухилення батьками або особами, які їх замінюють, від виконання своїх обов’язків із виховання дитини;

· втрата соціальних зв’язків, у тому числі під час перебування в місцях позбавлення волі; жорстоке поводження з дитиною;

· домашнє насильство;

· насильство за ознакою статі;

· потрапляння в ситуацію торгівлі людьми;

· шкода, заподіяна пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією.

Куди звертатися за допомогою?

Особам, які опинилися у складних життєвих обставинах, слід зателефонувати на урядову «гарячу лінію»за номером 15-45(цілодобово, безкоштовно), де можна отримати вичерпну інформацію та консультацію, куди звертатися за допомогою у конкретній ситуації.

Також таким людям слід звернутися до департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Також можна відразу звернутися до закладів соціального захисту:територіальних центрів соціального обслуговування(надання соціальних послуг),територіальних управлінь соціального захисту населення.

Якщо людина стала жертвою домашнього насильства, насильства за ознакою статі, торгівлі людьми – необхідно звернутися до поліції – 102. Для постраждалих є також Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0800500335 або короткий номер з мобільного 116123(у будні з 12.00 о 16.00), а також державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 15 47;

Не слід забувати і про юридичний супровід. Безкоштовну юридичну консультацію можна отримати за номером телефону 0800213103(цілодобово, безкоштовно). Крім того, більшість осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, підпадають під ту чи іншу категорію громадян, яким відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», надається безкоштовна вторинна правова допомога (захист, складення документів процесуального характеру та представництво інтересів осіб).

Ми хочемо, щоб кожна родина, яка потрапила у складні життєві обставини, пам’ятала, що вона не одинока. Крім соціальних працівників, які надають допомогу сім’ям, які потрапили у складні життєві обставини, є ще друзі, товариші, сусіди, які завжди готові прийти на допомогу. Адже милосердя завжди було притаманне нашому народу, не зважаючи на часи та економічні умови у державі. Надаючи допомогу сьогодні іншим, кожен може потребувати її завтра.

ЛЮДСЬКЕ СПІВЧУТТЯ ТА ДОПОМОГА – ПОТЕНЦІЙНИЙ РЕСУРС СІМ’Ї У ПОДОЛАННІ СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИН.

Кiлькiсть переглядiв: 103

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.